Menu Zavřeno

Literárně dramatický obor na krajské přehlídce ZUŠ

Na začátku dubna jsme se s žáky literárně dramatického oboru zúčastnili krajského kola soutěžní přehlídky základních uměleckých škol v Olomouci. Tato přehlídka zahrnovala jak umělecké přednesy, tak sólové výstupy či představení vlastní literární tvorby.

S našimi žáky Julií Spalkovou a Melicharem Štefkem jsme se vydali soutěžit s uměleckými přednesy a s radostí musím konstatovat, že si oba vedli velmi dobře. Konkurence byla silná a naši mladí umělci se umístili v bronzovém pásmu.

Akce probíhala na malebné Základní umělecké škole Žerotín, jen kousek od centra naší krajské metropole.

Julie i Melichar strávili na soutěži celý den a věřím, že kromě skvělé zkušenosti z veřejného přednesu textu před komisí mají také spoustu nevšedních zážitků – např. ze společné herecké rozcvičky před začátkem nebo ze závěrečného rozboru textů na konci.

Ze soutěže si dovezli památeční diplomy a kromě nich i poukazy do knihkupectví. Neboť četba je jedním z faktorů, na který v literárně dramatickém oboru klademe důraz. Již teď se těšíme na další soutěže a akce, které nás čekají a hlavně na nové žáčky, kteří mají stále možnost se k nám do ZUŠ přihlásit.